Інтел

середа, 22 січня 2014 р.

Модуль11. Рефлексія

  З усього того, чому я навчилася на цьому тренінгу, на мою думку, найефективнішим для навчання моїх учнів буде можливість оцінювання власних навичок з самоспрямуванням у навчанні, що  допоможе учням самим ефективніше планувати власні досягнення кращих результатів без сторонньої допомоги.  Учні мають уміти працювати самостійно, в команді і малих групах для того, щоб навчитися визначати та використовувати цілу низку інструментів та ресурсів, якими володіють інші члени команди, ризикувати та навчатися на своїх помилках. 
                    Коли учні мають можливість продемонструвати свої знання та навички, можуть показати свою здатність презентувати ідею або висновки за проектом, представити ці ідеї чи продукти своєї діяльності для інших, отримувати від інших думки про створений продукт проекту, вони розвивають власні навички та вчаться один від одного. Демонстрація знань та навичок дозволяє учням надавати зворотній зв'язок один одному, самостійно оцінювати свої власні сильні сторони та визначати напрями, де їм потрібно покращити результати власного навчання.

Модуль10. Рефлексія

Цей модуль допоміг мені зясувати мою роль фасилітатора в навчанні учнів за методом проектів, а саме- активізація визначених функцій педагогічного процесу потребує переосмислення ролі та функцій педагога. Гуманістичні підходи до навчання передбачають пріоритетність адаптаційної та організаційно-консультативної функцій педагога. Педагог стає насамперед фасилітатором та консультантом, радником учнів.Фасилітатор організовує роботу учнів, сприяє розвитку їх особистісних якостей, допомагає ідентифікувати проблеми і приймати рішення.
         Мета фасилітації – організація ефективної роботи учнів на засадах гуманізму, особистісного саморозвитку, конструктивної взаємодії.

Модуль9. Рефлексія

Цей модуль допоміг мені зробити такі висновки щодо того, як учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце діференційованого навчання -диференціація — шлях гуманізації освіти.  Принцип гуманізації сучасної освіти передбачає зосередження уваги до особистості кожного учня, створення умов, необхідних для розвитку закладених природою задатків. Одним із можливих шляхів його втілення є диференціація освіти. Диференціація допомоги учням під час навчання розв´язування задач зводиться до моделювання такої допомоги ще до початку уроку. На уроці кожен учень одержує свою, тільки для нього складену задачу, але вході її розв´язання він потребує відповідної допомоги вчителя. Диференційоване навчання — це така організація навчально-виховного процесу, за якої створюються умови, що дають змогу кожному учневі розкрити всі свої потенціальні навчальні можливості.  

Модуль8. Рефлексія

 Цей модуль допоміг мені обдумати, що означає "оцінювання, зосереджене на потребах учнів", а саме я дізналася, як можна використовувати засоби оцінювання для діагностики рівня розвитку в учнів навичок 21 століття, навичок мислення вищих рівнів та для оцінювання засвоєних учнями знань упродовж проекту.  Я спроектувала  свою систему оцінювання проектів програми  Інтел "навчання для майбутнього"

Модуль7. Рефлексія

 Серед інтерактивних форм роботи на уроках математики  поширення набуває навчальна взаємодія учнів у парах, мікрогрупах, групах, що здебільшого застосовується під час пошуку та аналізу інформації, виконання практичних завдань, підготовки  різноманітних творчих завдань. З метою надання школярам більших можливостей дя спілкування, висловлювання власних думок і почуттів домінантною формою навчання на уроках в усіх класах має бути діалог, під час якого виявляється рівень знань учнів.

Комп'ютери, як відомо, використовують сьогодні практично в усіх галузях суспільного життя, тому вміння працювати із сучасними інформаційними технологіями розглядаються у нашій державі як обов'язкові та необхідні для кожної особистості. Можливості використання цих технологій у навчальному процесі, на мою думку, є невичерпними. Інтернет дає можливість безкоштовно як учителям, так і учням отримати доступ до художніх текстів, газет, журналів, наукових статей, словників, підручників, посібників та інших матеріалів, які раніше були доступні у друкованому вигляді. Беззаперечною перевагою Інтернету є постійний доступ до найновішої, "найсвіжішої" інформації. вивчення теми уроку учнями самостійно або в парах з допомогою певного програмного забезпечення. Це ж стосується і виконання певного завдання. Учитель спрямовує свою роботу на корекцію діяльності учнів. Складність цього напряму полягає у тому, що не завжди вчитель має вільний доступ до комп’ютерної техніки для одночасної роботи принаймні половини учнів класу; На уроках можливе 
за допомогою  комп'ютера:
використання Інтернету, компакт-дисків для виконання проекту, написання реферату, виконання будь-якого творчого завдання;
проведення різноманітних опитувань, тестувань, тематичного оцінювання. Необхідно відзначити, що комп'ютерна підтримка підручника як засобу посилення функціональності змісту і забезпечення мотивації навчання є вкрай необхідною на сьогоднішній день. Електронний підручник чи посібник виконує такі ж дидактичні завдання, як і традиційний. Але водночас він має низку переваг. Головною з них є застосування мультимедіа, що дає можливість відтворювати візуальну та аудіоінформацію (кінохроніку, уривки з художніх та документальних кінофільмів, анімаційні діаграми).

Модуль6. Рефлексія

Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання сервісів Веб 2.0 щодо спілкування та співпраці у навчання моїх учнів, а саме я обговорив  проблеми безпеки роботи учнів в Інтернеті. Створила план використання Інтернету учнями для спілкування та співпраці привиконанні завдань проекту.

вівторок, 21 січня 2014 р.

Презентація

Презентація

Модуль5. Рефлексія

Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання Інтернет-ресурсів у процес навчання моїх учнів, а саме  я дізнався на модулі як можу використовувати Інтернет-ресурси для того, щоб підтримувати своє викладання та навчання учнів,  те, яким чином я можу спробувати забезпечити відповідальне та відповідне використання учнями Інтернет-ресурсів. Мені сподобалась стаття з авторського права, я обовязково використаю її в своїй роботі.

Модуль4. Рефлексія

Цей модуль допоміг мені уточнити Основні запитання проекту та обдумати оцінювання учнів в проекті, а саме як розробити графік оцінювання; уточнити основні питання, аби вони відповідали навичкам 21 ст.; як використовувати різні стратегії оцінювання; як оцінювати важливі цілі проекту; як відслідковувати прогрес учнів. Під час роботи над модулем виникали питання щодо співставлення окремих методів оцінювання та інструментів, а також доречності їхнього використання на тому чи іншому етапі роботи над проектом.

Модуль3. Рефлексія

Цей модуль допоміг мені з’ясувати, як можна використати навчальні дослідження в проектах та зрозуміти призначення Основних запитань проекту, а саме створювати Портфоліо та цілі навчання, розробляти основні  запитання, які спонукають учнів до дослідження та мислення, використовувати електронні таблиці у проектній дослідницькій діяльності.

понеділок, 20 січня 2014 р.

Модуль2. Рефлексія

Цей модуль допоміг мені проаналізувати переваги використання методу проектів у навчальному процесі, а саме Цей модуль допоміг мені проаналізувати переваги використання методу проектів у навчальному процесі, а саме: я дізналась, що: 1.Проекти можуть допомогти учням задовольнити стандарти та розвинути навички 21 століття: через творчість і інноваційність; критичне мислення і вміння вирішувати проблеми; вміння працювати з інформацією, медіа- та комп’ютерні навички; IКT – грамотність; життєві та кар’єрні навички; 2. Я можу використовувати метод проектів для покращення навчального процесу: Метод проектів дозволяє вирішити проблему мотивації, створити позитивний настрій учнів, навчити їх не просто запам'ятовувати і відтворювати знання, які дає їм школа, а вміти застосовувати їх на практиці для вирішення життєвих проблем. У рішенні проблем зростає і розвивається особистість. Робота над будь-яким проектом - це насамперед поштовх для учнів до формування навичок 21 століття. Можна сказати, що використання методу - це 5 "П", а саме: 1.Постановка реальної, життєвої проблеми, яка має значущість для учня. 2.Пошук інформації з конкретної теми. 3.Планування роботи та застосування сформованих та набутих у процесі досягнення поставленої мети знань, умінь і навичок. 4.Продукт - реальний результат творчої, дослідницької або пошукової діяльності.

Модуль1. Рефлексія

Цей модуль допоміг мені обдумати власні цілі навчання на цьому тренінгу, а саме вдосконалити свою педагогічну майстерність. Навчилася створювати та обговорювати Ключове і Тематичні питання проекту, а також вивчила основні положення Закону про авторське право, продовжую працювати над власним навчальним проектом